עיצוב פנים ואומנות בחלל

עיצוב פנים ואומנות בחלל

עיצוב פנים ואומנות בחלל

מה הקשר בין אומנות לעיצוב פנים ומה ההשפעה בחלל ?

אחד המניעים מאחורי עבודיתנו כמעצבות פנים היא התשוקה שלנו לאומנות.

מילכה: “אומנות בשבילי היא ריגוש, חוויה רצון לגלות מה עומד מאחורי היצירה. אומנות היא יצירה שקיימת בטבע, בנו ובכל דבר שאנחנו יוצרים”

יש האומרים שאומנות היא שפה! ואנחנו אומרות שעיצוב פנים היא שפה אמנותית בפני עצמה שפשוט מורכבת מכמה יצירות שונות, שיכולות לבוא לידי ביטוי ברהיטים, בצבעים, באלמנטים העיצוביים שאנחנו בוחרים, ואפילו בתכנון הפנימי או החיצוני של החלל.

מצד אחד, ניתן להשתמש באומנות כמשאב להשראה ויצירה. ומצד שני אומנות היא בהחלט אלמנט עיצובי שמעשיר ומוסיף תחכום לחללים שלנו. לכן עיצוב פנים ואמנות וזואלית הם שילוב מתבקש!

 

אומנות מכניסה צבע לחלל

 

למשל בחללים שהשפה העיצובית היא מינימליסטית ובגוונים נייטרלים,אנחנו בהחלט מאמינות שאומנות יכולה להכתיב את הצבעוניות ואת האופי בחלל.

חללים שהם בגוונים יותר עזים ועם אלמנטים עיצוביים רבים אנחנו ממליצות להציג אומנות בצבעים מאופקים מעט כדי לא לפגוע בהרמוניה ובזרימה שבחלל.

 

תלת מימדיות ואשליה אופטית

כל סוגי האומנות הן עשירות בקווים וטקסטורות וזה מקנה אפקט של תלת מימדיות– אם אנחנו פחות מתחברים לצבעוניות, אומנות ללא ספק יכולה להפוך את החלל ליותר עשיר, חי ומזמין.

אחת הדרכים ליצור אשליה אופטית, למשל בחלל צר או קטן  היא בבחירת יצירות אומנות שמשדרות עומק ובעלות פרספקטיבה, כך אנחנו נגרום לחלל להיראות יותר גדול ומוארך.

 

 משאב לבנית פלטת צבעים

יצירת אומנות יכולה לעזור לנו לבנות פלטת צבעים עבור החלל.

לאמנים יש יכולת אינטואיטיבית ועין מקצועית עבור איזה צבעים יכולים לעבוד היטב. ולכן ניתן להשתמש באומנות כמשאב בעת בחירת צבעים לחלל.

אפשר לשלב את הצבעים מהיצירה בפריטים כמו כריות, שטיחים רהטים, זה רק יוסיף לחלל מראה נקי ומקצועי.

 

אומנות מגדירה אישיות וקונספט

יצירה אומנות יכולות להגדיר אישיות וקונספט.

קיימים סוגים שונים של סגנונות באומנות. אך לא צריך להיות מומחה גדול כדי להתחבר לאומנות, זה מאוד אינטואיטיבי.

יש שמתחברים לסגנון היותר אוטנטי המשדר חום וטקסטורות שונות, במקרים האלו אנחנו פונים לחיבור התרבותי\ מסורתי\ מקורי\ סנטימנטלי המאפיינים את השורשים וההיסטוריה שלנו.

 יש את המראה העשיר והגרנדיוזי המשדר לנו תחושה של זוהר, דרמה ויוקרה.

אם מדובר בכמה סגנונות שאתם מתחברים אליהם, אז אולי שווה לבחור ביצירת אומנות שהיא יותר אבסטרקטית שלאו דווקא מגדירה איזה סגנון ספציפי.

בחברה של היום בה הכול מותאם אישית ואנחנו אוהבים להקיף את עצמינו בדברים יפים, מרגשים, מעניינים ובעלי ערך.

מאחורי כל יצירת אומנות עומד סיפור אשר מעורר בנו רגשות חזקים של תחושת זמן וזיכרונות.

מה שהופך את האומנות לבלעדית מגוונת ובעלת ערך גבוה.

אומנות היא לא טרנד שמתחלף! היא רק הולכת ומשתבחת עם השנים.

נכון שזה מדהים? אז אל תפחדו ותנו מקום לאומנות בחלל המגורים והעבודה שלכם, ואם אתם מתלבטים בבחירת אומנות אנחנו כאן כדי לעזור לכם!

כתיבת תגובה