סודות הציד בשוק הפשפשים

סודות הציד בשוק הפשפשים

סודות הציד בשוק הפשפשים

 

אנחנו באטלייה דיזיין גרופ מאמינות בדברים ייחודיים. דברים שאפשר למצוא בשוק הפשפשים וליהנות מההיסטוריה והקסם שלהם. הפעם, נשמח לשתף אתכם בכמה סודות כמוסים מעולם העתיקות. אז אם אתם פעם ראשונה בשוק הפשפשים, יש לנו עצה חשובה עבורכם – שמרו על הסבלנות. אתם בחיים לא תמצאו בדיוק את מה שאתם מחפשים בחיפוש ראשון. אך למרות זאת, אם תפקחו את העיניים, תמצאו מלא אוצרות מכל הסוגים!

ציד אחרי אוצרות נסתרים בבלאגן של שוק הפשפשים זה בילוי ממכר. מספיק שפעם אחת הייתם שם, מהר מאוד תמצאו את עצמכם מחפשים את הבילוי הזה בכל מקום בעולם. אפשר לראות איך התעשייה החדשה צצה משוק של דברי וינטאג׳ (משובח באנגלית). יזמים צעירים משתמשים בדברי וינטאג׳, משפצים אותם, ונותנים פירוש חדש או תכלית אחרת למוצר – הרעיון האולטימטיבי למחזור.

  

אז מאיפה מתחילים ?!

 7 חוקי זהב שאסור לפספס לפני שיוצאים:

1 – נוחות – להתלבש נוח, לבדוק מה יהיה מזג האוויר לפני שיוצאים, ולקחת כובע, קרם הגנה או מטרייה.

2 – להיות מוכן – אם אתם מחפשים פריט ספציפי, לקחת מידות קודם ולא לשכוח מטר!

בנוגע לכסף – קחו כסף מזומן (זה מונע התלבטויות מיותרות כשמוצאים את הדבר הנכון) והגדירו לעצמכם איזה סכום אתם מוכנים לבזבז.

3 – לתכנן את היום – עברו במהירות בשוק ואז תחזרו ותעצרו במקומות אשר מעניינים אתכם. (אל תשכחו שלא תמיד מוצאים את ה״דבר״ ממבט ראשון – סבלנות).

4 – הובלה – איך תיקחו את הרכישות הביתה? אם אתם מחפשים משהו גדול, תיקחו בחשבון את מחיר ההובלה. ברוב השווקים יש חברות או אנשים שמתעסקים בזה וישמחו להוביל את המציאה שלכם עד הבית.

  

5- עיצוב פנים – בדרך כלל דברי וינטאג׳ הם האחרונים שנכנסים לחלל. חפצים אלה מוסיפים חן ואופי, לכן צריך לעשות סקירה כללית ולהבין איזה מראה סופי אתם מעוניינים לקבל.

6 – לראות מעבר– לראות מה אפשר לקבל על ידי ניקוי, תיקון או שיפוץ. לפעמים הדבר נראה מלוכלך ופצוע, אבל עם קצת השקעה, החלפה של ריפוד או התערבות אחרת, אפשר לתת למוצר חיים חדשים,  וזה בהחלט מרגש!

7 – לא לפחד –  תשתמשו באינסטינקט שלכם! אם אתם אוהבים את המוצר והמחיר מתאים לכם, תקנו אותו! …בסופו של דבר, זה מה שבאמת חשוב.

איך בוחרים ריהוט ישיבה?

חיפוש אחרי כסאות יכול להיות מאתגר. אחת מהסיבות לכך היא שבדרך כלל יש צורך ביותר מיחידה אחת, בזוג או אפילו בסט שלם. תתכוננו ללכת לשוק הפשפשים יותר מפעם אחת. לפעמים תצרכו לחפש במשך חודש או יותר בשביל למצוא בדיוק את מה מתאים לכם.

בואו נניח לרגע שאתם מחפשים כורסאות או ספה בשוק הפשפשים. הדבר שהכי חשוב לזכור הוא שאתם צריכים לאהוב את הספה וליהנות מעצם המחשבה שאתם הולכים לחיות ביחד איתה. דבר לא פחות חשוב זה שהספה צריכה לעשות את העבודה ולהיות נוחה! תנסו לשבת על הספה שאתם חושבים לקנות, וכמובן, תדאגו שהיא משתלבת עם הריהוט שיש לכם בבית.

לפני ביקור בשוק, תמדדו את החלל בו אתם הולכים למקם את הספה או הכורסאות, ואל תשכחו למדוד את פתח הדלת או המדרגות. הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה הוא שהפריט החדש שלכם לא יצליח להיכנס הביתה.

כאשר אתם מוצאים פריט שאהבתם, תמדדו את הרוחב, העומק ואת הגובה, תקשיבו לרעש שיוצא כשאתם מתיישבים, תראו טוב איך הפריט עשוי מכל כיוון. זכרו, כי כמעט בלתי אפשרי להחזיר מוצר חזרה לבאסטה. בנוסף, תמיד תחשבו על כמה יעלה לתקן את הפריט או להביא אותו למצב שאתם רוצים.

אם יש לכם תמונה של מה שאתם מחפשים ומעוניינים לרכוש – תשאלו! בדרך כלל, יש למוכרים מחסן מלא דברים מקסימים שרק הם יודעים מה יש בו!

ניפגש בשבוע הבא ונראה לכם דברים שמצאנו בשוק הפשפשים ומה עשינו מהם.

Atelier Design Group

 

כתיבת תגובה