המטבח הוא מרכז הבית

המטבח הוא מרכז הבית

“המטבח הוא מרכז הבית”

זה משפט שחוזר על עצמו לא מעט כך שיש לקחת אותו בעירבון מוגבל. יש בתים שבהן ההתכנסות היא לאו דווקא במטבח, זה נתון שיכול להשתנות מבית לבית. אנחנו מאמינות שכל מה שמתרחש מסביבנו, אם זה אורח החיים שלנו, ההעדפות שלנו, ההרגלים שלנו, סגנון החיים שלנו, החברה סביבנו-  קשורים אחד בשני ומשפיעים גם כן על גודלו וחשיבותו של המטבח ובכלל של אזורי המחייה שלנו.

באטלייה דיזיין גרופ אנחנו עובדות לפי שלבי העבודה המוכרים והידועים לנו כדי לתכנן מטבח ולשלב אותם עם שלבי העבודה של הבית כולו כדי לקשר בינהם גם מבחינה פונקציונאלית ואסטטית ולא להפריד בניהם.

שלב 1 – פגישת תיאום

פגישת תאום לבירור ההרגלים הנפוצים שלכם, האם אתם מבלים את זמנכם במטבח או במקומות אחרים? האם אתם בשלנים, או רוצים לתת מקום מרכזי למטבח בחלל? האם אתם רוצים שהוא יהיה פחות נראה ובולט או שכן לתת במה לעיצוב והסגנון יחד עם הפונקציונאליות? האם הוא ישמש אתכם רק לבישול או גם למטלות שונות כגון נקיון, כביסה, עבודה, קריאה וכו.

במקרה הזה תכלו לראות מטבח שהוא גם פונקציונאלי וגם מעוצב.

שלב 2- קונספט ותכנון

לאחר שיש לנו נתון סופי לגודל המטבח, אנו מתכננות את ארונות המטבח ומשלבות בו את העיצוב הנכון עבורכם. בסיום התכנון נציג 2-3 אופציות המגדירות את הפריסה שהכי מתאימה לצרכים ולחלל. לטעמנו רצוי שהמטבח תמיד יהיה פתוח, בין אם כולו או על ידי מחיצה או קיר חלקי אל החלל הציבורי להכנסת אור, הרגשה נעימה ולתחושת מרווח בחלל כך שיהיה קשר עין בין כל איזורי הבית המרכזיים.

במקרה שהמבטח הקיים נמצא סגור ובין קירות, או במקרה ויש אובייקט שחוסם, חשוב לפתוח ולשמור על מרחקים נוחים לתנועות המתרחשות בחלל.

שלב 3- תכניות מטבח 1:25

תכניות עבודה לקבלת הצעות מחיר מחברות מטבח ונגרים. חשוב שהתכניות יהיו ברורות ומפורטות.

דגשים לתכנון:

תשתיות – לפני שמתחילים את התכנון יש לבדוק מה המקום המקורי של התשתיות (חשמל, מים, גז וכד’), ולסנכרן למול התכנון החדש של המבטח! יש לקחת בחשבון את התאורה: האם מדובר באור טבעי ותאורה מובנת? יש מגוון אפשרויות של תאורה מתקדמת וזה מאפשר לשוהים במטבח לשלוט בחוזק התאורה הרצויה תוך התחשבות בחסכון בחשמל וגם לתת אופי ואווירה מסוימת לחלל. כיום קיים מבחר רחב של גופי תאורה או אפילו אהילים בצבעים, גדלים ועיצובים ייחודיים. כך תאורת המטבח משלבת פונקציונליות, נוחות ואווירה עיצובית כחלק בלתי נפרד מהמטבח המודרני.

אחסון חכם – היום קיימת מודעות לנצל פינה פנויה במטבח. באמצעות אחסון חכם ומותאם אישית, נדייק וניעל את הפינות הגבוהות והעמוקות ביותר במטבח שלכם. לפני שמחילים בתכנון יש למדוד את כל הכלים והמצרכים שאתם מכניסים למטבח כדי לדייק את החלוקה ואת הגובה של המגירות הפנימיות או המדפים.

הגדרת משטחים– לפני הכל שמים דגש על שגרת החיים במטבח כדי לדעת מהם יהיו מיקומי המשטחי עבודה עבורכם לפי הצרכים שלכם. אנחנו ממליצות על משטח פנוי לצד המקרר כדי להניח את מצרכי הקניות הפירוק למקומם. משטח עבודה לצד הכיירים במצבים בהם תצטרכו לשלוף מאפה חם מהתנור. בהתאם למיפוי המשטחים השמורים לעבודה תוכלו גם למקם בצורה חכמה את מוצרי החשמל.

דגשים נוספים:

מגירת בקבוקים לצד הכריים המכילה 2 מגירות פנימיות, אחת גבוהה לתבלינים ואחת צרה לתבלינים.

מיקום וסוג הפח שהכי מתאים לכם – מתחת לכיור? גדול שעומד בחוץ? פחי זבל למיחזור? אנחנו ממליצות לא לבזבז שטח מתחת לכיור, אם אין לכם מה לשים שם זה הוא המיקום הנכון עבור הפל זבל.

פרזול- אנחנו ממליצות על מגירות, אף כי מחיר המגירות הוא יותר גבוה. אך הן נוחות ונגישות יותר ושוות השקעה, במיוחד כאשר מדובר בסילות איכותיות שמסוגלות לשאת משקלים גבוהים עם טריקה שקטה.

שימו לב! פריטים ומוצרים שבהם אנחנו משתשים לעיתים רחוקות- כוסות יין, מפות לשולחן, כלי פסח. ניתן לאחסן ברהיט בנפרד ליד פינת האוכל לדוגמא. מומלץ להשאיר את הדברים הזמינים באיחסון הנגיש, הקרוב והנוח.

משולש הזהב- מדובר בתכנון מדויק בהנדסת אנוש המונע תנועות מיותרות ויקלו על העבודה במטבח. על המשולש הזהב בטח כבר שמעתם ( מקרר, כיור, כיריים) בעיקר חשוב לשמור על מרחקים שישמשו למשטחי עבודה נוחים בינהם.

שלב 4- בחירת חומרים- ממה עשוי ארון מטבח?

גוף ארון- מומלץ שיהיה מלוח סיבית(סיבי עץ מועבדים עם דבק) או סנוויץ'( עשוי משכבות עץ מודבקות)

חזית ארון- פורמייקה ( תעשייתי, עמיד יותר בפני שריטות וחומרי ניקוי, זול יחסית)

פורניר ( שכבת עץ דקיקה שמודבקת על חזית המטבח, פגיע יותר) צבע ( מאפשר לנו ליצור ידיות אינטגרליות, חירוצים ועוד בגימור אחיד, ניתן לבחור גוונים שונים של צבע, פגיע למכות וחום)

אנחנו ממליצות לבצע את המתוכן עם נגר או ספק מקצועי ואמין, כך שאיכות הצביעה יהיה במראה אחיד וחלק.

צבעים במטבח: עבודה נכונה עם צבעים

הליכה לתוך המטבח צריכה לעורר שמחה ואנרגיה מזמינה. אז כאשר תבחרו את הצבעים למטבח זכרו כי דפוסי צבע של שחור ולבן נותנים אפקט פשוט אך אלגנטי, ואילו השימוש בצבעים כמו
צהוב וטורקיז יכולים להפוך את המטבח למואר, בהיר, עליז ומזמין. בשלב התכנון חשוב מאוד לקחת את הצבעים ברצינות רבה ולהשקיע מחשבה איך הצבעים יקנו גם אלגנטיות ויחד עם זאת חם ומזמין.

דברים נחמדים שמוסיפים למטבח:

ידיות איטגרליות שישמרו על הקווים האופקיים של המטבח, מתאים למטבח מינימליבטי ומודרני.

ידיות חיצוניות מתאימות יותר למטבחים קלאסיים או למטבחים כפריים

הידיות יכולות להיות ה”פוקוס” המרכזי, שמשנה את פני המטבח כמו תוספת של תכשיט לבגד.

רמת ליטוש גבוהה (בחזית ובפינות)

רמת גימור גבוהה של פני השטח (ללא בועות, נזילות או טפטופים)

האהבות שלנו:

מדפים פתוחים– מדפים פתוחים במקום ארונות העליונים מאפשרים למטבח להיות פתוח וקל יותר, עם שטח קיר לדברים כמו אמנות ואפילו חלונות.

אנחנו מאמינות שניתן לרכז את כל הארונות הגבוהים על קיר אחד, לאיזון נפלא בין אחסון ומרחב.

מתכות במטבח– ערבוב מתכות במטבח משקף חותם אישי יותר ופחות פורמאלי לעיצוב. למשל: ניתן להשתמש במתכת בחזית, או בפרזולים, זהו חומר שנותן אופי ונוכחות למטבח.

אקלקטיות – אקלקטיות יכולה להתבטא בשילובים שונים של חומרים, טקסטורות, וצבע. שילוב חומרים, דווקא בעיצוב מטבח קלאסי, מייצרת עניין ומוקד משיכה לעין, שמשדרג את כל החדר.

אי במטבח – אי במטבח מהווה דוגמא מושלמת למטבח מודרני ובליבו פונקציונליות רבה עם מתן דגש לעיצוב והשפעה על נוף המטבח. אי במטבח מאפשר מקום לעוד משטח עבודה, איחסון, מקום נוסף לשכלולים טכנולוגיים וכמובן, כאלמנט עיצובי לכל דבר הנותן אופי ויופי ייחודי למטבח.

פריסת שתי שורות מקבילות– מטבח מקביל הוא נוח מאוד לעבודה. המרחק המספיק בין החזיתות הוא 120 ס”מ. עוד יתרון שלו הוא שאין בו פינות מבוזבזות מבחינת אחסון. לעומת זאת, מטבח דומה בצורת ח’ מאפשר יותר מקום עבודה על המשטח.

 

כתיבת תגובה